Британський посол, що назвав Трампа некомпетентним, йде у відставку

Посол Великої Британії в США Кім Деррок йде у відставку на тлі скандалу з витоком дипломатичної кореспонденції. В одному з листів, зміст яких оприлюднили ЗМІ, Деррок різко висловлювався на адресу Дональда Трампа, — передає BBC Україна.

Зокрема, посол називав президента США "невмілим, небезпечним і некомпетентним". Об этом сообщает ukr-volna.in.ua со ссылкой на СМИ.


Схожим чином він оцінював і роботу президентської адміністрації.


"Ми не віримо, що ця адміністрація стане нормальнішою, менш недієздатною, менш непередбачуваною, менш дипломатично незграбною і невмілою", — писав Деррок.


В інших листах він описував "хаос" у Білому домі — зокрема, згадував про плутанину з ухваленням рішення щодо удару по Ірану.


У британському уряді витік секретних листів Деррока називали невдачею, але підкреслювали, що Лондон і Вашингтон, як і раніше, пов’язують "особливі та міцні" відносини.


"Ми чітко дали зрозуміти США, як нам прикро через цей витік. Окремі фрази не відображають близькість і повагу, яка існує між нашими країнами".


Водночас сам Дональд Трамп на ситуацію відреагував більш емоційно і встиг заявити, що з Кімом Дерроком більше не співпрацюватиме.


"Я погано знаю посла, але в США його не люблять і загалом не хорошої думки про нього. Ми більше не будемо мати з ним справу", — написав Трамп у своєму Twitter.


Наступного дня президент США назвав Деррока "тупим хлопцем".


Уряд Великої Британії раніше вже заявив, що розпочав офіційне розслідування обставин того, як листи посла потрапили в ЗМІ.


За даними видання Times, розслідування намагається з’ясувати, чи не причетні до витоку дипломатичної кореспонденції іноземні держави.


BBC Україна

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/brytanskyy_posol_shcho_nazvav_trampa_nekompetentnym_yde_u_vidstavku_320859.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя